niedziela, 8 stycznia 2012

XXI Złaz MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

W grudniu, a dokładnie 10 - już tradycyjnie - grupa członków szkolnego koła PTTK oraz sympatyków wzięła udział w Złazie zimowym MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY. Tym razem była to już XXI edycja imprezy organizowanej przez Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie.

Tak się składa, że pogodę mieliśmy w sumie bardziej jesienną. Można by powiedzieć, że się zimy nie boimy... no bo jej nie ma. Po dość chłodnym poranku już do samej mety złazu towarzyszyło nam słońce.

W tym roku meta złazu mieściła się w Szkole Podstawowej we Mstowie. Trasa, którą wybraliśmy zaczynała się w dzielnicy Mirów koło ośrodka Pegaz. Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć miejsce zwane Grodziskiem Gąszczyk. O wykopaliskach na wzgórzu można poczytać TUTAJ.

Następnie wróciliśmy na czerwony szlak - Szlak Jury Wieluńskiej. Minęliśmy Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce i dalej dotarliśmy do Mstowa. We Mstowie zatrzymaliśmy się na dawnym rynku - wszak Mstów był kiedyś miastem.

Później udaliśmy się na metę złazu - do szkoły podstawowej we Mstowie. Tam miał miejsce poczęstunek oraz odbyły się konkursy sprawnościowe w sali gimnastycznej.

Do Częstochowy wróciliśmy autokarem, który zapewniał organizator złazu - Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie.

Zamiast siedzieć w sobotę przed telewizorem na pewno warto było się poruszać i zobaczyć coś nowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki - T U T A J

Opracował:
B. Powroźnik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentowanie wpisu!

Etykiety wpisów

Archiwum artykułów