środa, 23 maja 2012

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

23 maja 2012 r.  w godzinach od 9.00 – 11.45 w Akademickim Centrum Kultury i Sportu zwanym klub „Politechnik” odbyła się IX edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych  „Terapia przez sztukę”. Organizatorami Przeglądu są:
  • Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie, ul. Krótka 22
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Miejski w Częstochowie .
W festiwalu wzięło udział 7 zespołów teatralnych ze szkół i placówek specjalnych z terenu Częstochowy.
Wszystkie zespoły pod kierunkiem instruktorów i opiekunów kół teatralnych przygotowały prezentacje teatralne pod wspólnym hasłem: ”Każdy uczeń ma talent” i prezentowały je w sali widowiskowej klubu „Politechnik”. Na scenie wystąpiło 88 osób. Na widowni zasiadło 450 gości - młodzież ze szkół i placówek specjalnych i masowych wraz z opiekunami, gdyż impreza miała charakter integracyjny. Licznie przybyli też przedstawicie władz miasta Częstochowy, Kuratorium Śląskiego, dyrektorzy placówek specjalnych, dyrektorzy i przedstawiciele organizacji działających na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych w Częstochowie, sponsorzy prywatni, rodziny osób niepełnosprawnych, lokalne media.
Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk.                         
 Gościem honorowym była znana polska aktorka Pani Teresa Dzielska.
Występy grup teatralnych były oceniane przez Jury w składzie: Pani Teresa Dzielska, Pani Alina Włodarek - przedstawicielka PPP-P nr 3 w Częstochowie, pan Grzegorz Papalski - wicedyrektor SOD w Częstochowie.
Jury, jak co roku, przyznało ufundowany przez TPD Oddział Miejski w Częstochowie Puchar Przechodni zespołowi teatralnemu PIGMALION ze Szkoły Życia – Zespołu Szkół Specjalnych      Nr 45. Ponieważ jednak impreza ma charakter przeglądu, a nie konkursu, wszystkie zespoły teatralne traktowane są jak zwycięzcy i otrzymały statuetki, nagrody książkowe, słodycze, dyplomy i poczęstunek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentowanie wpisu!

Etykiety wpisów

Archiwum artykułów