sobota, 5 listopada 2011

Zimowo na Baraniej Górze

W dniu 8 października 2011 r. grupa uczniów - członków Klubu Turystyki Górskiej, wzięła udział w wycieczce, której celem było wejście na Baranią Górę w Beskidzie Śląskim. Szczyt  to nie byle jaki, bo przecież na stokach tejże góry ma swe źródła najdłuższa rzeka w Polsce - Wisła.
Startowaliśmy z przysiółka Wisła Fojtula, skąd wzdłuż Białej Wisełki na szczyt prowadzi niebieski szlak turystyczny. Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć słynne Kaskady Rodła - wodospady na Białej Wisełce.
Pogoda była raczej "ciężka" - niżej deszcz, a powyżej 1000 m. n.p.m. - mokry śnieg (pierwszy, jaki widzieliśmy tej jesieni).  Niestety, z racji niepogody, nie dało się podziwiać widoków ze słynnej wieży, która mieści się na szczycie. Ale przynajmniej będzie pretekst, żeby tam jeszcze wrócić!

Schodziliśmy przez Polanę Przysłop, gdzie była okazja do ogrzania się i odpoczynku w schronisku. A później już w dół czarnym szlakiem wzdłuż Czarnej Wisełki. Jako,  że pogoda zmusiła nas do szybszego zejścia ze szczytu, zaoszczędzony czas przewodnik postanowił - ku uciesze wszystkich - przeznaczyć na zobaczenie słynnego obiektu sportowego - Skoczni im. A. Małysza w Wiśle.

Podsumowując - wyjazd jak najbardziej udany!

Zdjęcia z wycieczki znajdziecie T U T A J

Opracowała: Iza Krawczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentowanie wpisu!

Etykiety wpisów

Archiwum artykułów